Nasza Kadra

Nasze przedszkole zatrudnia wyjątkową kadrę. Każda z pracujących tu osób wnosi w naszą przedszkolną codzienność coś innego, niepowtarzalnego. Zwyczajnie wyjątkowego.
I to pomimo wielu cech wspólnych - ciepła, cierpliwości, zrozumienia,
akceptacji, zaangażowania i odpowiedzialności.

Przedszkole

Izabela Rosińska - Grajesz

Jestem nauczycielem mianowanym, pracującym aktywnie z dziećmi od ponad dziesięciu lat. Posiadam wykształcenie pedagogiczne w kilku kierunkach, ale między innymi ukończyłam kierunek Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz zintegrowaną edukację wczesnoszkolną.

 

Ukończyłam wiele kursów i szkoleń, które wykorzystuje w swojej pracy.

W dalszym ciągu staram się podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. 

Bardzo lubię pracować z dziećmi. Za cel mojej pracy stawiam sobie poznanie indywidualnych potrzeb wychowanka- każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Staram się wykorzystać różne formy dziecięcej aktywności twórczej w rozwoju intelektualnym, poznawczym, emocjonalnym i społecznym. Każdy dzień to dla mnie nowe wyzwanie, a uśmiech dziecka jest najwspanialszą nagrodą.

Martyna Wiktorska

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku socjologii na Uniwersytecie Łódzkim,
podyplomowe studia pedagogiczne oraz magisterskie studia z pedagogiki wczesnoszkolnej i
przedszkolnej, gdzie moją specjalizacją był język angielki. Wybrałam taką specjalizację
ponieważ uważam, że nauka języka angielskiego jest bardzo ważna od najmłodszych lat i
może wiele ułatwić w późniejszym życiu. W przedszkolu Mini World pracuje jako nauczyciel
wychowawca. Na co dzień jestem osobą cierpliwą, pogodną i otwartą, dzięki czemu szybko i
bez problemu nawiązuję kontakt. Dzieci uczą się przez zabawę, a ja wraz z nimi. Relację z
wychowankami buduje przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu. Największą radością jest
dla mnie widok uśmiechniętych maluchów, które chętnie przychodzą do przedszkola.
Podstawową dla mnie zasadą w kontaktach z dziećmi jest szanowanie i słuchanie siebie
nawzajem. W swojej pracy staram się wykorzystywać metody aktywizujące, pobudzające
kreatywność i twórczość dzieci. Praca pedagoga może być pracą tylko i wyłącznie z
powołania a dzieci, mimo że są maleńkimi istotami uczą nas bardzo wiele, jak mawiał Jan
Paweł II „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka
do człowieka”
Prywatnie interesuje się fotografią oraz zagorzale śledzę losy schronisk dla zwierząt, bo jak
mawiał jeden z niemieckich filozofów – Artur Schopenhauer ,,Kto jest okrutny w stosunku do
zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem ‘’

Maja Tauer

Pracę w „Mini World” rozpoczęłam ponad dwa lata temu od opieki nad dziećmi w grupie adaptacyjnej.

 

 Z  przedszkolakami wszystkich grup prowadzę ponadto dwa razy  w tygodniu zajęcia z języka angielskiego. Pomagam także w opiece nad dziećmi w żłobku.

 

Praca z dziećmi to wdzięczne zajęcie, które dostarcza mi wiele radości i satysfakcji. Wykorzystuję przy tym wiedzę, jaką zdobyłam w trakcie uniwersyteckich studiów psychologicznych. Wiedza ta pomaga mi w nawiązywaniu kontaktu i budowaniu porozumienia z dzieckiem. Traktuję dzieci podmiotowo i w każdej sytuacji pamiętam
o poszanowaniu ich godności. Staram się rozumieć potrzeby małego człowieka i wspierać podopiecznych w ich rozwoju, a uśmiech na twarzach dzieci jest największą nagrodą za poświęcony im czas.

Żłobek

Gabriela Piórko

Studentka pedagogiki rodzinnej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, uzależniona od uśmiechu i książek. Jestem osobą która szybko nawiązuje nowe znajomości, hobbystycznie zajmuje się florystyką.

Mam tysiąc pomysłów na minutę, co nie pozwala mi się nudzić.

Opiekuję się najmniejszymi Pszczółkami, największymi skarbami swoich rodziców i całej naszej placówki. Uważam, że dzieci powinny uczyć się przez śmiech i zabawę. Staram się w swojej pracy wykorzystać doświadczenie które zdobyłam w innej placówce oraz w swojej dużej rodzinie. Chciałabym aby każdy dzień w żłobku był dla dzieci nową przygodą, możliwością do radości i odkrywania otaczającego świata. Muzyka i ruch jest bardzo ważnym elementem mojej pracy z dziećmi. To właśnie poprzez wspólne śpiewanie

i zabawy ruchowe mogę być bliżej naszych maluszków

Beata Sajnóg

Jestem absolwentką studiów licencjackich Karkonoskiej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika opiekuńcza i resocjalizacyjna oraz studiów magisterskich Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie na kierunku pedagogika o specjalności socjoterapia.

 

Świat dzieci jest pełen rozbrajającej szczerości oraz autentycznego uśmiechu, który potrafi wynagrodzić wszystko i jest motywacją do kreatywnego działania. W maluszkach uwielbiam ich spontaniczność oraz ogromną ciekawość świata. Każdy z nich posiada odrębną osobowość, która wymaga indywidualnego podejścia. W swojej pracy podążam za potrzebami dzieci, starając się zapewnić im poczucie akceptacji i bezpieczeństwa. Swoje zaangażowanie oraz pomysłowość pragnę wykorzystać w pracy z najmłodszymi, stwarzając im tym samym optymalne warunki do ich wszechstronnego rozwoju.

 

Prywatnie jestem dumną mamą dwójki, już pełnoletnich, dzieci: córki Magdaleny i syna Mateusza, przy których zdobywałam swoje pierwsze doświadczenia związane z opieką nad dziećmi. Stąd wiem, jak ważne jest ich bezpieczeństwo i dobro.

Zadzwoń do nas   +48 660 427 666